Hledám svůj směr – psychologické metody sebepoznání (sobota 5. 4.)

 

Abych věděl, kam jít, musím vědět, kdo jsem. Abych věděl, kdo jsem…

Kdy: sobota 5. 4. 2014
Cena: 1290 Kč / pro studenty 990 Kč. Při přihlášení do 28.2. sleva 100 Kč. Cena zahrnuje pracovní materiály a brožuru. (Jak zaplatit kurz?)
Délka: 10-18 (s pauzou na oběd)
Místo: Praha (bude upřesněno)

Přihlásit se

Popis workshopu

Abychom věděli, kam v životě jít, jaké povolání zvolit a na jakou cestu se vydat, musíme vědět, kdo jsme. Musíme si jasně uvědomovat, čím jsme specifičtí a jaké jsou naše silné stránky a charakteristiky. Proč je potřeba jasného uvědomění tak důležitá?

Intuitivně se samozřejmě všichni známe a když se setkáme s některým svým typickým projevem, nemáme problém si uvědomit: to jsem celý já. Avšak v momentě, kdy si máme vybrat povolání, zvolit některou z životních cest nebo učinit důležité rozhodnutí, potřebujeme více. Potřebujeme, abychom své typické vlastnosti a svá individuální témata zřetelně viděli.

Jedině tak si budeme moci správně odpovědět na otázku, která ze zamýšlených voleb je v souladu s naší osobností a zda v ní můžeme být spokojeni. Jedině tak dokážeme odhadnout, zda nám na zvolené cestě budou naše osobnostní vlastnosti, hodnoty a preference pomocníkem, nebo naopak překážkou. A podle toho musíme volit. Známe přece všichni pohádku o ošklivém káčátku. Není dobré pracně šplhat po životním žebříku, který jsme si zvolili, abychom po létech zjistili, že stojí opřený o špatnou zeď…

Během celodenního semináře si prakticky vyzkoušíme netradiční psychologické a psychodiagnostické metody, které nám daleko lépe než klasické dotazníky a testy dokáží vykreslit hlavní témata, polarity a charakteristiky naší osobnosti. Budeme se soustředit především na odhalování těch vlastností, které jsou důležité ve vztahu k hledání našeho povolání, životního stylu a směru v životě.

Účastníci se seznámí s mapou osobní analýzy, která zahrnuje naše

  • Vize a cíle
  • Talenty a silné stránky
  • Zájmy a vášně
  • Potřeby
  • Motivátory a vzory
  • Výrazné osobnostní charakteristiky
  • Osobnostní polarity a podosobnosti
  • Slabé stránky
  • Negativní mapu
  • Úspěchy, zkušenosti a neúspěchy

Řekneme si, proč je mapa osobní analýzy důležitá a jak souvisí s volbou našeho povolání i dalšími životními volbami.

Během semináře se nám jistě nepodaří mapu vyplnit kompletně. Přesto nám psychologické metody, které si vyzkoušíme, poskytnou hodnotný materiál a základ pro další sebepoznání. Závěrem si vysvětlíme, jak na konkretizaci své mapy osobní analýzy pokračovat v dalším životě a především – jak ji prakticky využívat.

Počet účastníků workshopu je omezen.


Přihláška: Hledám svůj směr - psychologické metody sebepoznání (5. 4.)

Jméno*

Email*

Telefon

Váš vzkaz / dotaz

Kolik je 2+2? (ochrana proti spamu)