Řídit své kroky: Vůle, sebekontrola a prokrastinace // workshop

 

“Většinou dobře víme, co bychom měli dělat. Ale jedna věc je vědět, druhá věc je dokázat to každý den vykonat. To je otázkou vůle.”

Délka: sobotní workshop 10:00-17:00
Místo: Praha 6 – Psychoterapeutické centrum Lávka, Kafkova 10, mapa
Cena: 2200 Kč (pro studenty 1800 Kč) – zahrnuje pracovní a studijní materiály.

Nejbližší nové termíny budou budou až v roce 2017. V případě zájmu se můžete už nyní registrovat a mít přednost po vypsáni termínů
Zaregistrovat se

Workshop pro všechny, kteří:

 • chtějí posílit svou sebekontrolu
 • se často setkávají s odkládáním úkolů a prokrastinací
 • neví, jak se “donutit”
 • vědí, co by chtěli, ale nevědí, jak si poručit

Během kurzu

 • si řekneme, co je to sebekontrola a co nám o ní říkají psychologické studie
 • seznámíme se s hlavními faktory, které sebekontrolu posilují (a oslabují)
 • odhalíme příčiny prokrastinace a odkládání úkolů
 • naučíme se metody, které nám v budování vůle pomůžou
 • zjistíme, proč dané metody fungují

Především budeme pracovat. Na příkladu našich konkrétních vlastních problémů se slabou vůlí nebo prokrastinací se budeme učit, jak uspořádat svůj život a práci, jak měnit své vnitřní postoje a jaká opatření volit, abychom dokázali to, co chceme. Vůle a sebekontrola totiž může být velmi dobře trénována, pokud víme, jak na to.

Proč se lidé na workshop hlásí?

První důvod: Všichni tušíme, jak důležitá sebekontrola je, ale nikdo nám nikdy nedal žádnou “výchovu k sebekontrole” po způsobu výtvarné či tělesné výchovy.

 • Psychologické studie ukazují, že lidé s lepší sebekontrolou jsou zdravější, šťastnější, bohatší, spokojenější se svou práci a žijící ve více naplněných vztazích.
 • Výzkumy odhalily, že sebekontrola má pro studijní i pracovní úspěch minimálně stejný význam jako inteligence.

Proč tomu tak je? Důvod je prostý: většinou dobře víme, co je důležité pro naše vztahy nebo práci. Avšak jedna věc je vědět, druhá je dokázat každý den tyto věci udělat. Právě to je úkolem naší vůle. Zabránit si v tom, dělat nepodstatné nebo škodlivé a zároveň dobře známé a stokrát vyzkoušené. Místo toho dělat to, co je důležité, avšak třeba nepříjemné, neprozkoumané, neznámé…

Druhý důvod: Dnešní nová situace na pracovišti i doma přináší rychlost a nekonečné možnosti. S ní přichází také nabídka nekonečných rozhodování, fronty úkolů a otázek. Následkem je – že se cítíme přehlceni a neuděláme nic. Prokrastinujeme.

Nová psychologická zjištění posunují naše chápání toho, co je pro naši sebekontrolu důležité, a co jí naopak brání. Ukazují, jaký (negativní) vliv na naší sebekontrolu má nepřeberné množství úkolů, nabídek, alternativ. Přinášejí však také velmi dobré odpovědi, co s tím.

Nejdůležitější je znát principy. A k tomu workshop vede. Jakmile víte, proč metody nebo pomůcky fungují, můžete si vymyslet nespočet dalších. Můžete se stát kreativním tvůrcem životního přístupu, který bude vaši sebekontrolu dále posilovat – ať už problémy s ní zažíváte v práci, mimo ní nebo v celém životě.

Workshop se koná pro malou skupinu (max. 8-10 účastníků), která umožňuje dostatečný prostor pro otázky účastníků a intenzivní práci. Hlaste se proto prosím včas.

Informace k workshopům – přihlašování a platba


Přihláška - Řídit své kroky: Vůle, sebekontrola a boj s prokrastinací

Jméno*

Email*

Telefon

Váš vzkaz / dotaz

Kolik je 2+2? (ochrana proti spamu)  

Automatické potvrzení odeslání přihlášky byste měli dostat na svůj email obratem. Nestane-li se tak, prosím zkontrolujte svou složku SPAM/Nevyžádaná pošta. Pokud vám potvrzení nepřijde, prosím využijte možnosti níže.

Přihlásit se můžete také emailem nebo telefonicky.