Umění radosti: Štěstí, pozornost a kontrola mysli // workshop

 

Štěstí není muška jenom zlatá. Je uměním, které má svá pravidla.

Termín: upřesňujeme, bude se konat na podzim 2017
Místo: Praha 6 – Psychoterapeutické centrum Lávka, Kafkova 10, mapa
Cena: 2400 Kč (pro studenty 1800 Kč) – zahrnuje pracovní a studijní materiály.
 

Workshop pro všechny, kteří chtějí:

  • prožívat ve svém životě více radosti
  • změnit svůj život tak, aby byli spokojenější
  • vědět o psychologických principech, které vedou ke štěstí
  • znát metody a přístupy, které podporují životní spokojenost

Během kurzu zjistíme:

  • co nám říkají psychologické studie šťastných lidí
  • které překážky brání ve větším prožívání radosti
  • jak s radostí souvisejí některé stavy mozku a jak je můžeme ovlivnit
  • které metody nás mohou dovést k hlubšímu štěstí. Některé z nich si vyzkoušíme.
  • jak souvisí spokojenost se seberealizací a jak seberealizaci umožnit
  • co o štěstí a spokojenosti říkají staré tradice a jak jsou v souladu s nejnovějším psychologickým výzkumem

Hlavní zaměření kurzu je praktické: hledat, co každý z nás (ne)používáme, jak si škodíme či prospíváme a jaké změny – každý ve své vlastní situaci – můžeme nastolit. Budeme propojovat teorii s naším životem a zkoušet přístupy, které nás přiblíží k větší životní radosti.

Co očekávat

Jednodenní kurz samozřejmě nemůže odstranit hlubší psychologické či životní problémy, které souvisejí se spokojeností. (Pro takový účel je vhodnější individuální poradenství). Zaměříme se především na aspekty štěstí, které platí univerzálně napříč osobnostními rozdíly a různými situacemi. Konkrétní životní volby samozřejmě z naší situace vždy vycházejí, ale pokud mají vést ke spokojenosti, musejí se opírat o zásady, které jsou univerzální. A tyto principy je potřeba znát.

Nezvu vás na kurz "pozitivního myšlení" ani nenabízím jiný jednoduchý recept na štěstí. Budeme brát spokojenost skutečně vážně, v celé jeho komplikovanosti. Koneckonců je to nejvíce, co od života chceme – prožít jej naplněně, spokojeně, šťastně.

Malá ochutnávka a první paradox štěstí

Štěstí a radost není jen prchavá emoce a nejšťastnější není ten, kdo tuto emoci dokáže snadno nastartovat. Lidé, kteří spoléhají na takovou filozofii, jsou v dlouhodobém životním horizontu naopak nešťastni, protože vsadili na divokého koně, který je ke skutečné radosti nemůže dovézt. Existují různé stupně štěstí. Existuje prchlivé štěstí plného žaludku, ale existuje také způsob života, kdy sice neskáčete každou hodinu blažeností, ale víte, že byste jej neměnili ani za nic. A paradoxně, čím méně se na vyvolávání prožitku štěstí zaměříme, a naopak budeme dělat to, co je pro štěstí důležité, tím snadněji přijde. Nečekaně, ale ne nepředpokládaně. Protože radost je umění, která má svá pravidla. (Více si můžete přečíst například v tomto rozhovoru.)

Workshop se koná pro malou skupinu (max. 8-12 účastníků), která umožňuje dostatečný prostor pro otázky účastníků a intenzivní práci. Hlaste se proto prosím včas.

Informace k workshopům – přihlašování a platba


Přihláška: Umění radosti

Jméno*

Email*

Telefon

Váš vzkaz / dotaz

Kolik je 2+2? (ochrana proti spamu)  

Automatické potvrzení odeslání přihlášky byste měli dostat na svůj email obratem. Nestane-li se tak, prosím zkontrolujte svou složku SPAM/Nevyžádaná pošta. Pokud vám potvrzení nepřijde, prosím využijte možnosti níže.

Přihlásit se můžete také emailem nebo telefonicky.