WORKSHOP

Vůle, sebekontrola a prokrastinace

 

 • Zjistíte, jak se zbavit prokrastinace
 • Dozvíte se, jak si poručit a jak řídit svůj život
 • Naučíte se praktické metody posílení vůle
 • Představíme si nové poznatky o výzkumu vůle a jak je můžeme využít v praxi

 Poslední 4 volná místa

 

PŘIHLASTE SE

 

Sobota 12.10.2019 10:00-17:00

Kde: Praha 6, Psychoterapeutické centrum Lávka, Kafkova 10, mapa

Cena: 2400 Kč / pro studenty 1600 Kč

Vede: Dalibor Špok

Workshop je určen pro všechny, kteří:

 • chtějí posílit svou vůli
 • se často setkávají s odkládáním úkolů a prokrastinací
 • neví, jak se “donutit” do důležitých úkolů nebo aktivit
 • se chtějí zbavit zlozvyků, odolávat impulzům nebo nastolit nové pozitivní návyky v oblasti práce či životního stylu
 • jsou zahlceni možnostmi nebo úkoly

Naučte se, jak posílit svou vůli

Na příkladu konkrétních vlastních problémů se slabou vůlí, špatnými návyky nebo prokrastinací si ukážeme:

 • jak uspořádat svůj život a práci
 • jak měnit své vnitřní postoje
 • co dělat na úrovni vědomí
 • co vůli posiluje a naopak oslabuje
 • jaká opatření volit,

…abychom dokázali to, co chceme.

V současném světě informací, technologií a možností se nacházíme často ve stavu zahlcení, nestrukturovanosti a neschopnosti si poručit. Dochází k prokrastinaci, odkládání úkolů, paralýze, úzkosti nebo vyhýbání se tomu, co je důležité. Pokud známe principy sebekontroly a mechanismů vůle, můžeme si s takovými situacemi snadno poradit.

Podstatné přitom není “naučit se účinnou metodu”. Podstatné je znát především principy vůle, vytrvalosti a sebekontroly – známe-li je, dokážeme si vymyslet desítky metod  a opatření – přesně na míru své situaci. Neznáme-li je, jsme ve stejné situaci jako člověk s nadváhou, který se nadchne pro zázračnou dietu. Diety nic neřeší – musíme porozumět principům zdravé výživy. U vůle platí totéž.

Co nám říkají studie o vůli a vytrvalosti?

Vědecké výzkumy odhalují, že dobrá sebekontrola je jedním z hlavních faktorů životního úspěchu – lidé s lepší sebekontrolou mají lepší zdraví, kvalitnější vztahy, větší úspěchy v práci, lepší vzdělání, jsou v životě obecně spokojenější. A není se čemu divit – už při letmém zamyšlení si uvědomíme, že pro pozitivní změnu ve všech těchto oblastech (abychom žili zdravěji, denně cvičili, abychom se něco nového naučili…) prostě musíme mít dobrou sebekontrolu, vytrvalost, vůli, jinak jich není možno dosáhnout. Jedná se totiž o věci, které je potřeba dělat – každý den.

Zároveň se ukazuje, že na rozdíl od jiných vlastností může být vůle, vytrvalost a sebedisciplína velmi dobře trénována. Nemá “vrozený” komponent (jako třeba inteligence). I na příkladu různých kultur – z nichž některé vedou děti k větší sebekontrole, jiné k menší – jasně vidíme, že o úrovni disciplíny a vytrvalosti nerozhoduje vrozený talent, ale především aspekty výchovy a (v dospělosti) sebevýchovy.

Vůle a sebedisciplína tak může být velmi dobře trénována, pokud víme, jak na to. Naučíme se, jak vůli trénovat a jaké základní principy zde platí.

Dobře víme, co bychom měli dělat. Ale dokážete to každý den vykonat? To je otázkou vůle.

 

Workshop se koná pro malou skupinu (8-12 účastníků), která umožňuje dostatečný prostor pro vaše otázky a intenzivní práci. Hlaste se proto prosím včas.


Chcete vědět více?

 

” Jsem ráda, že jsem jela. Připravil jste pro nás teori k ukotvení problematiky do souvislostí i i praktická cvičení, která opravdu jdou zařadit do života a celkově bylo moc fajn, jak jste to pojal.”

Pavla

Přečíst další hodnocení workshopů

 

PŘIHLASTE SE

Prosím přečtěte si informace k workshopům – přihlašování a platba

Přihlašujte se prosím pouze osobně (proč je to důležité)

Jméno*

Email*

Telefon

Případný vzkaz / dotaz

Automatické potvrzení odeslání přihlášky byste měli dostat na svůj email obratem. Nestane-li se tak, prosím zkontrolujte svou složku SPAM/Nevyžádaná pošta. Pokud vám potvrzení nepřijde, prosím využijte možnosti níže.

Přihlásit se můžete také emailem nebo telefonicky.